trīsdesmitais. par sievietēm un lielo lietu nepieciešamību.

man patīk turēt rokās lielas lietas. lielus spaiņus, lielus ķirbjus, lielus puķu podus, lielus grozus, lielus maizes kukuļus, lielas veļas bļodas.

es paceļu puķu podu, kad man pietrūkst sievišķības. un tad es tā stāvu  – viņam krūtis cieši piespiedusi. ziniet, tajā brīdī baigā sievišķība mutuļo.

brīžiem, kad man pietrūkst pamatīguma, es piespiežos ķirbim. tas parasti notiek rudeņos, kā jau jūs varat iedomāties. patiesībā, jau dabā viss notiek kā naglai uz galvas. kad nepieciešams pamatīgums, gatavi ir ķirbji.

un tad tu tāds klusiņš iebrien ķirbju dobē, tā, lai ome nepamana, un apķer pašu lielāko. (patiesībā, jau ome arī pa kluso ielien ķirbju dobē pēc pamatīguma, tikai viņa kā partizāns cieš klusu.)

dažkārt man ir jāapķer grozs, kad uznāk tās trakās radīšanas mokas. tas ir manis pašas pītais. pirmais. gluži kā pirmdzimtais. kad pienāks laiks apķeršu savu īsto pirmdzimto. tas laikam būs tas lielais kombo, kad visas iepriekš minētās rūpes aizskalos prom. laimīgā loze. bērnā ir gan pamatīgums, gan sievišķība, gan radīšanas mokas, viss tur ir.

es ticu, ka arī sievietēm pirms manis ir bijusi nepieciešamība ap kaut ko apķerties. skatos, kā mamma apķeras ap lielo mīklas bļodu, kad viņai vajag sakārtot domas. kā meitas Jāņos apķeras ap ziedu klēpjiem, lai tiktu tuvāk sievišķībai.

laikam tur jau tā sievietes sāls – vienā lielā pasaules apķeršanā. vienā rokā turēt puķu podu, otrā – pasauli.

tāpēc ļaujiet viņām dažkārt sevi apķert. viņām tas ir fundamentāli svarīgi.

//foto: Austra Apsīte

 

Advertisements

One thought on “trīsdesmitais. par sievietēm un lielo lietu nepieciešamību.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s