astoņpadsmitais. par dienas uzliesmojumiem.

viss jau ir labi. es tepat vien esmu un gribu pastāstīt par saviem pēdējā laika ‘dienas uzliesmojumiem’.

uzliesmojums nr.1

vienu dienu notika tā, ka, labrīt, ir četri no rīta un tikko atnācām mājās ar bakalauru. ej tu nost, bakalauru! īstu! hallo! patiešām! sarkanos vākos!

tikmēr mans uzticamais biedrs pa ceļam mūs apstādināja Vērmanes dārzā, izvilka vīna pudeli, divas glāzes un teica, ka mēs tagad svinēsim.

tā nu mēs sēdējām četros no rīta parka vidū, pilsēta lēnām modās, un mēs omulīgi klakšķinājām iekšā vīnu, kurš pirkts par pēdējo naudu. bet tas jau nebija svarīgi. svarīgi bija tas, ka ir četri no rīta, man pretī sēž mana smukākā kumode, somā vēl aizmidzis guļ bakalaurs, vīns garšo tik labi, kā vēl nekad, un gaiss pilns smaržu. life is good. četri no rīta, un es beidzu skolu.

uzliesmojums nr.2

latviešiem patīk deminutīviņi. to vislabāk var redzēt tirgū. kur vien griezies tur priekšā jau vaijūsnegribētukādulociņu un pagaršojietzemenītesšīsirvissaldākās. un tu arī ej un garšo, un saki, vai tiešām? vislabākās?, un ej parunājies ar katru, pasaki, ka tiešām tādas zemenītes nekur nav ēstas. tantiņas, viena par otru žiperīgākas, sola un ceļ deguna priekšā visādus zelta brīnumus. un, kā viss smaržo! tā vien gribas atnest ķeblīti, nolikt tirgus vidū un smaržot.

tirgus ir pills ar tīrradņiem.

pūcīgiem, apņēmīgiem, koķetiem, ķecerīgiem un vēl visādiem. mums viņi var nepatikt, bet tas jau nemazina viņu īstumu. viņi jau neko nevar darīt, ka tādi vienkārši ir. atnāk pēc kartupeļiem un aiziet.

uzliesmojums nr.3

vienu dienu ārprātīgi lija un viss bija pelēks. tā jau man patīk tas pelēkais, daudz var izdarīt tādās dienās. bet nu tik pelēks, ka nav vairs līdzsvara. debesis gāžas pāri un vieni trakumi notiek. un tad es sapratu, ka tāpēc jau mēs, cilvēki, te esam, lai to līdzsvaru noturētu. kad ir pelēks un tumšs, ir jāuzvelk baltākā kleita, baltākais krekls ar tām ārprātā smalkajām aproču pogām, un jāiet darīt balti darbi. tāpēc uzvilku savu balto kleitu un aizgāju. lūk, tā vajag dzīvot.

un, kādi ir jūsu pēdējā laika ‘dienas uzliesmojumi’?

 

 

Foto – Liāna Natenadze

Advertisements

2 thoughts on “astoņpadsmitais. par dienas uzliesmojumiem.

  1. …un vēl tādās dienās, kad ir pelēks un līst, vajag uzvilkt visus tos krāšņākos tautas tērpus – Nīcas, Bārtas, Alsungas, Priekules, Praulienas, Sabiles, Sakas, uzkrāsot sarkanas lūpas un dejot lietū, diet, lekt un smiet, nu tā no visas sirds, tā, lai acis mirdz! Tā no sirds…par prieku sev!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s